СРС 16. Діагностування та тестування ПК

План:

1 Поняття діагностики

2 Програми для діагностики ПК.

 

1 Поняття діагностики

Подальша діагностика комп’ютера вимагає досвіду, високої кваліфікації, а також набору необхідних програм та тестування обладнання. При діагностиці апаратної частини комп’ютера перевіряються показники датчиків температури, напруги, різні показники стану жорсткого диска та інші. Якщо комп’ютер не завантажується, то несправність визначається за сигналами BIOS або показником post-тестера.

Діагностика комп’ютера включає перевірку цілісності операційної системи та роботи програм, а також аналіз системи на наявність вірусів і троянів. Перевіряються об’єкти з автозавантаження, контролюється відсутність системних бібліотек та встановлені критичні оновлення. Якщо система не завантажується, то майстер спробує відновити її, і тільки у випадку невдачі запропонує встановити заново. Якщо система періодично зависає або перезавантажується, то це часто пов’язано з помилками в драйверах. Майстер допоможе виявити збійний драйвер і встановити нову версію. Збої бувають і з-за неправильної налаштування антивірусного захисту. Резидентні антивірус може блокувати системні виклики, викликаючи зависання.

Діагностика системного блоку включає в себе перевірку стабільності роботи кожної його комплектуючих, шляхом багатоступінчастого тестування, з використанням спеціального обладнання. Діагностика має на  увазі  виявлення причини несправності. Усунення несправності є ремонтом і до діагностики не відноситься.

2 Програми для діагностики ПК.

Програми для діагностики та усунення неполадок ПК:

 — CPU- Z 1.59 — програма , яка визначає інформацію про процесор, чіпсет материнської плати і пам’яті;

 — AIDA64 ( EVEREST ) є найпотужнішим засобом для аналізу начинки комп’ютера (залізо , софт , мережа) , тестування продуктивності і моніторингу стану ключових вузлів системи . У загальному і цілому , AIDA64 здатна дати вичерпну інформацію про комп’ютер , протестувати його працездатність і здійснювати моніторинг найважливіших вузлів системи;

 — PC Wizard 2010 1.96 — C- Wizard це потужна утиліта , яка надає різну інформацію про всі компоненти у вашому комп’ютері ( пам’ять , пристрої запису / зберігання інформації , материнська плата , мережеві пристрої , модеми , видеоподсистема, принтери і багато іншого). У тому числі дозволить отримати різноманітні відомості про операційну систему (встановлених шрифтах бібліотеці, WinSock, активних процесах, наявних сервісах і модулях тощо).


Запитання для самоперевірки:

  1. Які є засоби виявлення несправності ?
  2. Що включає в себе діагностика ПК?
  3. Коли потрібно проводити діагностику ПК?
  4. Назовіть програми для діагностики ПК .

Література:
2 Мельник А.О. Архітектура комп’ютера . Наукове видання. – Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2008. – 470 с.